TurboFikcja

Fantastyka, kultura, cywilizacja

TurboFikcja
Inne

Wrzesień i październik 2022 w TurboFikcji – podsumowanie 2 miesięcy

Tym razem podsumowanie z dwóch jesiennych miesięcy, w których działo się na blogu trochę więcej, niż we wcześniejszych kwartałach. Co ciekawego pojawiło się tym razem?

Zacznijmy od tego, że jednym z tematów była książka Diuna Franka Herberta. Książka, nie film na podstawie powieści, choć i o nim zapewne prędzej czy później pojawi się parę słów na TurboFikcji. A właściwie o różnych podejściach do ekranizacji historii planety Arrakis. A może i o innych adaptacjach, kto wie?

Mowa była też i filmie Amazona Samarynin (tego z 2022, nie mylić z produkcją o tym samym tytule wyprodukowanej wcześniej, ale opowiadającej o czymś zupełnie innym). Co proponuje Prime? Czy Sylvester Stallone nadaje produkcji dodatkowego wymiaru?

Dość świeżym tematem jest oczywiście pierwszy dodatek DLC do gry Cyberpunk 2077, Phantom Liberty. Choć ogłoszony niedawno, trochę już o nim wiadomo, a my zebraliśmy informacje na ten temat w jednym miejscu, aby było wiadomo, na co wszyscy czekamy.

Skoro o grach mowa, poruszony został też dość ciekawa sprawa, jaką jest gra Krzyżacy w nieco nietypowej, żeby nie powiedzieć zaskakującej formie. Manga weszła z przytupem. Co tu mówić, to trzeba zobaczyć.

Było też o książce Pamięć zwana imperium, która zrobiła trochę zamieszania poza granicami kraju, między innymi zyskując nagrodę Hugo. Co o niej warto wiedzieć? I dlaczego jest mocno inna od wielu innych tytułów science-fiction? Bo owszem, to dość nietypowa fantastyka.

Było też trochę tematów ze świata komiksu. Chociażby Szninkiel, który niewątpliwie jest klasyką, jeśli chodzi o graficzne powieści fantasy. Ale nie tylko o dziele Rosińskiego i Van Hamme była mowa. Było też o mandze Blue Phobia, czy o ciekawie narysowanej historii Zbieracz ptaków. Poza tym padło też parę słów o historii Dwa Gwoździe oraz o antologii komiksowej Gdzieś pod powierzchnią.

Ze starszych artykułów jeden cieszył się szczególnym zainteresowaniem. Który? Omówienie serii filmów Oats Studios. Jeśli ktoś nie zna – warto poznać. Bo to naprawdę coś ciekawie rozpisanego i wartego uwagi.

Było też kilka innych teksów, które zwracały uwagę czytelników, chociażby recenzja filmu Dark City (Mroczne Miasto), czy aktorska wersja serii Cowboy Bebop Netflixa.

Jako redakcja zachęcamy do śledzenia bloga 🙂

Podziel się

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *